Fete de cartier

pagina fetelor de cartier care stiu ce vor

Monday

23

May 2016

288

COMMENTS

Castigatoarele Digital Divas 2016

Written by , Posted in Moda

Asa cum v-am promis, v-am aratat poze in timp real de la cea de-a cincea editie a Digital Divas, cel mai important eveniment de beauty, fashion si lifestyle dedicat femeilor active in mediul online.

Asa cum veti vedea mai jos, marea castigatoare a serii, Digital Diva of the year a fost Dana Rogoz, lucru care a starnit o serie de controverse. Controverse a starnit si Andreea Esca dupa ce a castigat premiul pentru Best Women Websites, carcotasii spunand ca premiul nu a fost acordat pe merit, site-ul fiind infiintat de doar doua luni.

Gala de premiere a generat reactii nu tocmai pozitive, multe persoane acuzand ca pemiile acordate nu au fost date pe merit, cele mai premiate bloggerite fiind din randul vedetelor. Cu toate acestea, People’s Choice Award a fost primit de catre Alina Ceusan, ceea ce pentru multi a insemnat ca cititorii au cu totul alte preferinte decat au avut juratii.

 DIGITAL DIVAS AWARDS WINNERS 2016:

BEST BLOGGERS FOR SOCIAL CAUSES
1. Simona Tache – simonatache.ro
2. Melania Medeleanu – melania-medeleanu.ro
2. Tily Niculae – tilyniculae.eu
3.Ioana Macoveiciuc – printesaurbana.ro

SPECIAL PROJECTS BY BLOGGERS
1. Catwalk15 – Alina Ceușan
2. 9 luni…și o clipă – Gabriela Atanasov-Popa
2. ‪#‎LiveYourDream‬ – Ștefania Ciucă
3. Alege să slăbești sănătos – Daniela Macsim
3. My body journey – Ioana Dumitrache

BEST USE OF PHOTOGRAPHY (FASHION & BEAUTY BLOG)
1. Alina Ceușan – alinaceusan.net
2. Dana Rogoz –  danarogoz.com
2. Ioana Grama – ioanagrama.ro
3. Ana Morodan – anamorodan.com
3. Diana Enciu & Alina Tanasă – fabulousmuses.net

BEST INSTAGRAM ACCOUNT
1. Dana Rogoz – @danarogoz
2. Diana Enciu & Alina Tănasă -@fabmuse_diana / @fabmuse_alina
2. Ana Morodan – @anamorodan
3. Laura Cosoi – @lauracosoi

BEST USE OF VIDEO IN BLOGGING
1. Laura Giurcanu
2. Laura Musuroaea
3. Sânziana Negru

BEST NEWCOMER FASHION BLOG
1. Carmen Grebenișan – carmengrebenisan.ro
2. Adriana Matei – misshypewit.com
3. Emanuela Pohrib – emasworld.ro
3. Ana-Maria Gheorghe – modapebune.ro

BEST NEWCOMER BEAUTY BLOG
1. Sânziana Negru – sanziananegru.com
2. Violeta Knappe – urbandiva.ro
2. Patricia Blaj –  wingsforliberty.com
3. Gabriela Vasilescu –  makeuponmymind.com

BEST FASHION BLOG
1. Ioana Grama – ioanagrama.ro
2. Dana Rogoz –danarogoz.com
2. Alina Ceușan – alinaceusan.net
3. Irina Markovits – stylediary.ro
3. Diana Enciu & Alina Tănasă –  fabulousmuses.net

BEST BEAUTY BLOG
1. Dana Sota – danasota.com
2. Laura Musuroaea – lauramusuroaea.com
2. Maria Dragason – special-koko. com
3. Andreea Ibacka – andreeapatrascu.ro

BEST WOMEN WEBSITES
1. A List Magazine by Andreea Esca
2. AndreeaRaicu.ro
3. Cosmopolitan.ro

PEOPLE’S CHOICE AWARD
Alina Ceușan

DIGITAL DIVA OF THE YEAR
Dana Rogoz

Lasand la o parte comentariile negative, Digital Divas a fost un eveniment reusit, placut si foarte interesant, cu un concert superb al baietilor de la The Mono Jacks.

288 Comments

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close